asumanugur.com
Tvnet Sağlık Raporu

Biz bu sabah 8 Mart’a Liv Hospital Ulus’ta merhaba dedik

0

“Hospital Manager” dergi etkinliği için gelen davetlilerimize ve Meri İstiroti’nin güzel ev sahipliğine çok teşekkürler…

Hangi amaçla buluştuk detaylar aşağıda😌

Sağlığın Kadın Liderleri 8 Mart İçin Buluştu

Ülkemizde sağlığın tüm alanlarında liderliği ile öne çıkmış kadın yöneticiler hospitalmanager dergisinin düzenlediği bir etkinlikte bir araya geldiler.

8 Mart’ta Liv Hospital Ulus’da düzenlenen etkinliğe, Liv Hospital Genel Koordinatörü Meri İstiroti, GE Medikal Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, Amgen İlaç Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, Medtronic Türkiye Genel Müdürü Esen Tümer, Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz katıldılar.

Hospitalmanager dergisi genel yayın yönetmeni Asuman Uğur’un moderatörlüğünde yapılan kahvaltılı yuvarlak masa toplantısında sağlık sektöründe kadın yönetici olmanın zorlukları, kadın lider olmanın sırları ve de ülkemizde sağlık sektörünün genel gidişatı ele alındı.

Dergi aynı zamanda Nisan sayısında Türkiye’nin Sağlıkta Kadın Liderleri konusunu ele alıyor ve dergide şu kadın liderlere yer veriliyor; Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Caroline Koç, Diyetisyen Dilara Koçak, Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Eczacıbaşı Sağlık Genel Müdürü Elif Çelik, ASM Genel Müdürü Türkan Özilhan Tacir, Glaxo Smith Kline Genel Müdürü Sevgin İşlekel, Liv Hospital Genel Koordinatörü Meri İstiroti, GE Medikal Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, Amgen İlaç Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, Medtronic Türkiye Genel Müdürü Esen Tümer, Allianz Sağlık Sigorta Genel Müdürü Pınar Lembet, Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz, Acıbadem Sağlık Grubu Hasta Bakım Direktörü Saliha Koç.

Dergi Yayın Kurulu Başkanı Oğuz Engiz; “ hospitalmanger sağlık sektöründe yakından takip edilen bir yayın organı ve dergimiz sağlık sektörünün kadın liderlerinin varlığı ile geliştiğinin farkında. O nedenle sağlıkta liderliğini kanıtlamış kadın yöneticilere sadece Nisan sayımızda değil, tüm sayılarımızda yer vermenin gayreti içindeyiz. Bu vesile ile tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü de kutluyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.